Głośniki ip - baner

Głośniki IP / SIP / VoIP / Onvif

Szacowany czas czytania: 4 minuty

Co to jest Głośnik IP ?

Głośnik IP to urządzenia wyposażone w moduły interkomowe umożliwiające wygłaszanie komunikatów lub przeprowadzanie rozmów. Mogą one działać jako element systemu interkomowego umożliwiając komunikację między innymi urządzeniami w systemie, takimi jak stacje dyspozytorskie, interkomy biurkowe czy domofony bramowe. Korzystają z protokołów takich jak SIP / VoIP / Onvif.

Sieciowe głośniki IP firmy Zenitel są łatwe w obsłudze, ponieważ do ich działania potrzebna jest jedynie sieć LAN. W porównaniu do standardowej technologii 100V znacznie obniża koszty wykonania okablowania. Co więcej, dzięki zastosowaniu technologii IP, możliwe jest adresowanie pojedynczych głośników, kontrolowanie ich stanów oraz tworzenie dynamicznych grup wywołania. Oznacza to, że głośniki IP są elastyczne i umożliwiają szybkie reagowanie na zmieniające się warunki w danej przestrzeni. Może to być bardzo przydatne w przypadku np. budynków użyteczności publicznej oraz innych obiektów wymagających zróżnicowanej i precyzyjnej obsługi dźwiękowej.

Tubowy głośnik IP ELSII-10HM - Zenitel

Protokoły IP / SIP / VoIP / Onvif – Co nam dają w głośnikach?

Protokół IP

Każdy głośnik posiada Webpanel – możliwość sprawnej konfiguracji.

Monitorowanie stanu głośnika – SNMP, sterowania za pomocą zapytań HTTP,

Protokół SIP

Podłączanie do central SIP. Przykładowe konfiguracje: Asterisk, Cisco Call Manager 10, Avaya IP Office 10.1

Protokół VoIP

Możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych za pośrednictwem sieci. Wbudowany mikrofon sprawia że głośnik otrzymuje funkcjonalność interkomu.

Protokół Onvif

Integracja z systemami VMS. Odbieranie połączeń, wygłaszanie komunikatów głosowych, sterowanie przekaźnikami i wyjściami cyfrowymi.

FAQ

Czy mogę podłączyć Głośnik IP do zwykłego switcha PoE?

Tak, głośniki IP będą działy również w podłączone do zwykłych switchy PoE. Nie potrzebują one dedykowanych rozwiązań.

Czy głośnik IP / SIP / VoIP / Onvif to inne urządzenie ?

Nie, to ciągle jeden i ten sam głośnik. Obsługuje on różne protokoły dzięki czemu możliwa jest jego integracja z różnymi systemami.

Głośnik IP a głośnik aktywny – jakie są różnice ?

Głośnik IP wyposażony jest w moduł interkomowy obsługujący różne protokoły i pozwalających go traktować jak “interkom”. Głośnik aktywny to nic innego jak zwykły głośnik z wbudowanym wzmacniaczem – do takiego głośnika należy doprowadzić zasilanie i sygnał audio – jedyna jego funkcjo to wygłaszanie komunikatów.

Mam centrale SIP i program VMS czy głośnik mogę zarejestrować w obu miejscach jednocześnie ?

Tak, protokół Onvif działa nie zależnie od wybranego trybu pracy głośnik (SIP, IC-EDGE, ICX-Alphacom).

Jesteś zainteresowany głośnikami ?
Przejdź do naszego katalogu !

ikonka-Koszyka
Scroll to Top