Głośnik IP Zenitel – jak scyzoryk ?

Szacowany czas czytania: 6 minut

Głośnik IP Zenitel – niczym szwajcarski scyzoryk wśród głośników

Jeszcze kilkanaście lat temu ktoś, kto słyszał naturalnie brzmiące głosy niewiadomego pochodzenia niechętnie chwalił się tym nawet przed najbliższymi, w obawie, czy nie uznają go za obłąkanego lub bajkopisarza. Dziś sytuacja jest inna. Po pierwsze, wiemy, że słyszenie głosów nie jest wcale takie rzadkie. Po drugie subtelny czy nawet stanowczy głos usłyszany w samotności może być znakiem nie tylko szaleństwa, ale też zaawansowanej technologii. Dziś, za sprawą serii nowoczesnych głośników IP od Zenitel możemy prowadzić zdalnie komunikację o bardzo wysokiej jakości dźwięku, a także stworzyć system, który daje znacznie więcej opcji niż proste nadawanie komunikatów. Jakie możliwości dają nam te głośniki IP?

Jeden głośnik – wiele możliwości

Głośnik naścienny IP ELSII-10WM - Zenitel - 1023302330

OK., z tym jednym głośnikiem to małe niedomówienie, bo w ofercie do wyboru jest pięć modeli. Ale znacznie ciekawsze niż konkretne modele głośników IP Zenitela są różne możliwości konfiguracji tych urządzeń. A co za tym idzie – różnorodne zastosowania, w jakich się sprawdzą. Powiedzieć, że głośnik IP Zenitel jest uniwersalny – to jakby nic nie powiedzieć. To jakby stwierdzić, że Kylian Mbappe jest niezłym piłkarzem. Niezłym? On na tle konkurencji jest jak rakieta w komisie samochodowym! Z głośnikiem Zenitela jest podobnie. Zastosowań ma chyba tyle, co czerwony, szwajcarski scyzoryk. Co prawda nie wypatroszymy nim ryby i nie przepiłujemy drzewa, ale możemy nadawać komunikaty, otrzymywać odpowiedzi zwrotne, konfigurować z czujnikami ruchu, parować w znacznie większe systemy. Przykłady? Proszę bardzo!

Samo nagłośnienie IP działa w oparciu o podłączenie do sieci Ethernet. Co ważne – głośnik IP Zenitem nie potrzebuje dodatkowego zasilania. Może być wpięty bezpośrednio do switcha. Jeśli jednak zależy nam na rozbudowaniu systemu o dodatkowe głośniki (a może ich być w jednym systemie nawet kilkadziesiąt wystarczy, że jeden pełni funkcję serwera dla całego zestawu. Zresztą systemy głośników IP Zenitela mogą być konfigurowane na cztery sposoby, zróżnicowane ze względu na cel czy koszty funkcjonowania zestawu. Jeśli chciałbyś poznać szczegółowo te sposoby – chętnie wprowadzi Cię w nie nasz doradca.

Wszystko pod kontrolą – wielozadaniowy głośnik IP

Kontrola nad sytuacją – to chyba najważniejsze, co zyskują użytkownicy systemu nagłośnienia IP Zenitel. Głośnik pozwala nam nie tylko nadawać wysokiej jakości komunikaty głosowe do osób znajdujących się w ich zasięgu, ale również – dzięki wyposażeniu urządzenia w dobrej klasy mikrofon – odsłuchiwać, co dzieje się w pobliżu głośnika. System odsłuchu Ambient Listening może być uruchamiany przyciskiem, ale może również włączać się automatycznie, dzięki sparowaniu głośnika z czujnikiem ruchu. Co ciekawe, możliwe jest również wgranie konkretnych komunikatów, które będą odtwarzane w chwili wykrycia ruchu w pobliżu głośnika. Wyobraź to sobie: człowiek przechodzi w pobliżu głośnika, wkracza w zasięg czujnika ruchu i nagle słyszy słodki kobiecy głos, namawiający do opuszczenia strefy. Albo – dla odmiany coś mocniejszego: stanowczy komunikat w stylu serialowego Ricka Sancheza, który nie tyle zachęca do tego, by jegomość odszedł, co mobilizuje go soczystym, pełnym ekspresji żądaniem. Treść i formę nagrania ogranicza wyłącznie Twoja wyobraźnia! 😉 Dzięki takim możliwościom system nagłośnienia IP Zenitel doskonale sprawdzi się zarówno jako rozwiązanie wspomagające pracę agencji ochrony jak też jako element podnoszący bezpieczeństwo w zakresie BHP na terenie zakładów pracy.

Głośnik projektorowy ELSII-10PM - Zenitel - 1023302340

Komunikat głosowy i wykrywanie ruchu to za mało? Można wiec skonfigurować całość zestawu z kamerą, która wykryje na przykład pracowników chodzących bez kasku czy innego niezbędnego zabezpieczenia i automatycznie zwróci im na to uwagę emitując komunikat sugerujący założenie niezbędnych elementów ochrony osobistej.

Nie tylko komunikat, także rozmowa – pełna swoboda z głośnikami Zenitel

Głośnik sufitowy IP ELSIR-10CM - Zenitel - 1023300011

Głośniki IP Zenitela nie są ograniczone wyłącznie do funkcji obserwacji otoczenia i nadawania komunikatów. System wyposażony w funkcję Talk Back daje możliwość przeprowadzenia rozmowy z osobą wywołaną komunikatem.

Zenitel oferuje więc produkt o bardzo szerokim zastosowaniu – niewielki, estetyczny, prosty w montażu i z dobrą jakością dźwięku, który poza swoim podstawowym zadaniem, jakim jest przekaz nadawanych komunikatów, może stać się podstawą systemu dającego zdalną kontrolę nad tym co się dzieje na wyposażonym w system obszarze, a nawet daje możliwości pierwszej reakcji. Nie tylko znacznie usprawnia to pracę w wielu branżach, gdzie niezawodność i szybkość komunikacji jest kluczowa, ale pozwala ograniczyć koszty pracownicze, dając szeroki ogląd sytuacji na dużym terenie, niczym za sprawą czarodziejskiej, szklanej kuli. Różnica między nagłośnieniem IP, a magicznym artefaktem jest taka, że czarodziejskie kule nie istnieją, a głośniki Zenitela są na wyciągnięcie ręki.

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami, nasi eksperci chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

ikonka-Koszyka
Scroll to Top